Başkan - Recep GÜR


     

01/05/1963 tarihinde Çorum merkeze bağlı Eymir köyünde dünyaya geldim. İlkokul çağlarında ailemle birlikte   Çorum`a; Ulukavak mahallesine taşındım. İlk ve ortaokul öğrenimimi Çorum`da tamamladım. 1969 yılında Çöplü mahallesinde babam ilk kasap dükkanımızı açmış ve aynı yerde 1996 yılına kadar varlığını sürdürmüştür.

     1983 yılında  vergi kaydımı yaptırarak şahsıma ait işyerini Bahabey caddesinde açtım. Baba mesleğimi hala severek devam ettiriyorum. Mesleğe ilk başladığım yıllardan itibaren Türkiye  et sektörünün önde gelen firmalarıyla çalışarak(Pınar Et, Maret,Beşler Sucukları,Apikoğlu...gibi) ve Ankara`da uzun yıllar et borsasında komisyonculuk yaparak ülkemizde ve ilimizde  hayvancılığın ve besiciliğin gelişmesi yönünde gayretlerim oldu.

      Tüm bunların yanında Ulukavakspor`da kuruluşundan ikibinli yıllara kadar amatör  olarak futbol oynadım ve aktif olarak yönetimde bulundum.  

     1996 yılında yapılan genel kurulu ile Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği denetim kurulu üyesi olarak yer aldım. Uzun yıllar Çorum Kasaplar ve Celepler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan vekilliği yaptım. 2005 yılında işlerimin yoğunluğundan dolayı görevimden ayrıldım. Daha sonra 2006-2007 döneminde Çorum Ticaret Borsası`nda Meclis üyeliği görevinde bulundum. 2014 seçimlerinde ise Çorum Kasaplar ve Celepler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı seçilerek, akabinde gerçekleştirilen genel kurulda ÇESOB Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine başladım.

      2018 yılına gelindiğinde yapılan genel kurulda arkadaşlarımın, ailemin ve esnaflarımızın destekleriyle;Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları  Birliği başkanlığına seçildim. Bundan sonraki gerçekleştireceğimiz projelerimizde amacımız Çorum esnaflarının ufkunu genişletmek ve Avrupa hatta Dünya esnafları arasında prestijlerini artırmaktır.Politikamız öncelikle yerli esnafımızı kalkındırmaktır. Saygılarımla..

Çorum Esnaf ve Sanatkarları Odalar

Birliği Başkanı               

Recep GÜR